Szanowni Państwo

Ten blog będzie nie tylko o polskiej polityce zagranicznej, ale o dyplomacji od kuchni. W MSZ narzekało się, że za PiS-u była nerwowa sytuacja kadrowa. Czasy te jednak wspomina się teraz z tęsknotą, bo tego, co dzieje się obecnie za rządów PO, nie da się porównać do niczego znanego wcześniej. Polska polityka zagraniczna W samym ministerstwie, brak stabilizacji pracowników i niepewność jutra, kolesiostwo i układy, ale przede wszystkim nieopisany chaos. Kolejne genialne pomysły kierownictwa MSZ które w zamierzeniu miały sytuację porządkować, tylko ją gmatwają. Ale i na słowa pochwały znajdzie się tu miejsce – gdy tylko ktoś da sobie szansę i na nie zasłuży.

Reklamy

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Szanowni Państwo

  1. End pisze:

    Nie będzie nowych miejsc dla młodej, chętnej do pracy kadry, ponieważ stare układy wciąż funkcjonują, mam tu na myśli chociażby służby, które rozpanoszyły się pod byle pretekstem w MSZ i straszakiem dostępu do informacji niejawnych szachują wszystkich. Dla przykładu dziwnych posunięć kadrowych niech będzie przypadek konsula Zimnego z Chicago. Cóż on tam robi? Wszyscy którzy go znają wiedzą, że oprócz mentorstwa, nic sobą nie prezentuje, a z pewnością nie można o nim powiedzieć, że jest tuzem podstawowej wiedzy konsularnej. To człowiek intryg, szeptanych kontaktów i niegodziwości. Są opinie, że został on wysłany przez ekipę Tuska i Kopacz, aby donosić na Polaków z Chicago, jakże nieprzychylnych poprzedniej władzy. Człowieka który ma na sumieniu śmierć z własnej winy matki dzieci na Ukrainie. To po jego aferalnym wyjeździe z Łucka, Ukraińcy pod konsulatem skandowali „nie zabijajcie nas”. Gdzie to pracownicy konsulatu, a nie sprawca, zrzucali się na pomoc dla dzieci zabitej matki. Nawet się nie zainteresował ich losem. To właśnie jest moralność i kręgosłup polskiej dyplomacji. Liczy się rodowód i pochodzenie. Jeżeli nie zostanie frontalnie zreformowany MSZ, to tego typu ludzie będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.
    To jest właśnie V kolumna MSZ, która skutecznie broni swojego status quo. Jest to bardzo skuteczny system powiązań kadrowych, gwarantujących bezpieczeństwo staremu układowi. „Dzisiaj jestem na placówce Ja, ale ja jutro mogę być Twoim dyrektorem, pamiętaj o tym!” To jest motto starego układu kadrowego. Nie bójmy się zmian. Pewnym jest, że bez tych ludzi dyplomacja się nie zawali, jedynie co, to może wyłącznie zyskać. Potrzebny jest jedynie minister, który będzie miał odwagę przeciwstawić się temu układowi.

    • obserwatorka pisze:

      Wygląda na to, że MSZ-owcy popierający poprzednią władzę panów Sikorskiego i Schetyny starają się „przepoczwarzyć” w lojalnych, uczciwych, kompetentnych i nikogo nie krzywdzących dobrych pracowników. Jaka to jest obłuda, zakłamanie i hipokryzja!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s