Militarny, ale narzucony

Po eksmisji ministra Borkowskiego na ambasadora w Holandii, trzeba było obsadzić stołek wiceministra odpowiedzialnego za sprawy konsularne i Polonii. Nowym podsekretarzem stanu będzie Janusz Cisek, do niedawna dyrektor Muzeum Wojska Polskiego. Jest historykiem (uważaj Radku, Pan Cisek bronił publicznie przewrotu majowego, masz w resorcie rewolucjonistę i miłośnika rozwiązań siłowych!). Nasz nowy kolega startował na senatora z Podkarpacia, ale za mało się uśmiecha i nie dał rady. Za granicę wyjechał nietypowo, dopiero gdy komuna już padała, do Nowego Jorku, gdzie był wicedyrektorem, a następnie dyrektorem Instytutu Piłsudskiego (1989-2000). Do tej nominacji premiera „przekonał” Radka Jan Bury z PSL (wicemnister skarbu), co pokazuje ile nasz minister ma do powiedzenia w tych sprawach. Mogło być gorzej, PSL ma jeszcze parę nazwisk na kadrowej liście do upchnięcia, koalicjant to koalicjant. Nowy dyrektor Departamentu Konsularnego już pisze mu notatkę, że PESEL to nie PSL i tłumaczy, że bycie wiceprezydentem Stalowej Woli i bycie wiceministrem spraw zagranicznych nieco się różni. Od RadcyMinistra pan profesor dostaje kredyt zaufania, ale oczekuje patriotyzmu. Bo RadcaMinister choć bywa kąśliwy, interes polski traktuje zupełnie poważnie. A budżet, który zagrabiliśmy senatowi jest naprawdę niemały więc coś dobrego można zrobić. I rada od serca: Radek nie znosi jak strona internetowa jest nieaktualna, nawet jak do wyborów daleko, więc proszę dodać radosny fakt nominacji na swoją zupełnie niepretensjonalną stronę http://www.januszcisek.pl.

Reklamy

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Militarny, ale narzucony

 1. Diplomat pisze:

  Tu nie chodzi o to, że Jan Bury przekonał Radka Sikorskiego o konieczności przyjęcia Ciska. We wszystkich ministerstwach, w których nie było wicka z PSL, ostatnimi czasy nastąpił desant ludowców. Takie były ustalenia premiera z Waldim Pawlakiem.

 2. Ja pisze:

  Mam pytanie do radcy ministra,czy jest w tym roku szansa na nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną.

  • endru pisze:

   Z tego, co wiem, naboru nie będzie przez najbiższe kilka lat! Podobno redukcja etatów.

   • obserwatorka pisze:

    W ramach tzw. „reorganizacji”, „racjonalizacji zatrudnienia” czy też „redukcji etatów” w latach 2009-2011 zwolniono pracowników obcych platformie i peeselowi, a na ich miejsce zatrudniono swoich (także z MON)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s