Śmietnikowa dyplomacja Romana Kuźniara

Euro2012 minęło bez większych skandali (oglądanie meczu finałowego przez Bronisława Komorowskiego w jednej loży z Aleksandrem Łuakszenką to przecież drobiazg, co tam że niezgodny z naszą polityką). Po wewnętrznym losowaniu biletów dla pracowników co najmniej jedna przyjaźń nie przetrwała (nie był tego wart, Stasiu).
Ale przy tej okazji, zanim przeczytacie na pudelku, ciekawostka o byłym pracowniku MSZ, obecnie „doradcy” prezydenta Komorowskiego, jakim jest profesor Roman Kuźniar. Otóż nasz dyplomata bez skrępowania… grzebał w śmietniku koło stadionu narodowego szukając butelek. Zanim Kuźniar obejrzał mecz Czechów z Portugalią w loży VIP (podatnik płaci), nie pozwolono mu wnieść przywiezionych ze sobą flaszek (skandal że Pana Profesora traktuje się tak samo jak kiboli!). Wyrzucił je więc do kontenera ze śmieciami, a wyjeżdżając ze stadionu zatrzymał limuzynę przy tym samym śmietniku, wygrzebał butelki i zadowolony odjechał. Był w marynarce więc wzbudził niemałe zainteresowanie.

W MSZ pracował od początku lat 90tych, był m.in. dyrektorem ówczesnego Departamentu Planowania i Analiz, trochę w Genewie, potem znów szefem inaczej się nazywającego ale to samo nic (wówczas) nie robiącego Departamentu Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej. Lubi mówić że odszedł za różnicę poglądów w sprawie wojny w Iraku, ale ze swoimi poglądami prorosyjskimi poglądami był nie do przełknięcia nawet przez kolegów po MGIMO. Chwilę doradzał Klichowi w MONie. Od doktoratu obronionego w stanie wojennym (!) dobrze się zapowiadał naukowo, ale jak niektórzy koledzy i koleżanki wiecie, pracując na etacie w MSZ nie jest łatwo rozwijać badania, a biurokracja powoli zabija intelekt. W każdym razie dość powiedzieć, że facet od początku był przeciwny tarczy antyrakietowej w Polsce (nawet rosyjscy agenci wpływu udawali przynajmniej że mają wątpliwości). Jaki doradca taki prezydent?

Reklamy

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Śmietnikowa dyplomacja Romana Kuźniara

  1. Xawery pisze:

    Gdybym napisał, że jestem wielbicielem niezliczonych talentów pana Kuźniara to byłoby to wierutne kłamstwo. Ale nie mogę oprzeć się pokusie zadania pytania czemuż to wyżej wymieniony doradca, którego wpływ na MSZ jest mniejszy niż żaden, stał się „bohaterem” tak obszernego wpisu.

  2. Profesor Kupelweiser pisze:

    A może trzeba wykoncypować ksywkę dla Pana Profesora RK? W związku z tym, że „Flaszka” jest już zajęta przez abp. Leszka Głódzia, proponuję pseudonim „Nurek”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s