Zmniejszanie biurokracji przez wzrost zatrudnienia.

Nasz szef Radosław S. za wszelką cenę chciał się przypodobać premierowi i zredukować liczbę etatów w naszym resorcie. Mówiło się o tym tak sugestywnie, że uwierzyli to nawet niektórzy z nas. Tymczasem choć od zeszłego roku ubyło nas 20 osób, to od 2008 roku liczba pracowników MSZ… wzrosła o 200. Usuwani są wartościowi pracownicy, często młodzi z naborów sprzed kilku lat, w których przeszkolenie włożono duże pieniądze, a po cichu zatrudniani są koledzy Radka i jego popleczników. Można się pocieszać że w MSWiA i podległych jednostkach przybyło 1,6 tys. osób, a w ministerstwie pracy i Ochotniczych Hufcach Pracy – o ok. 3 tys. osób, ale marne to pocieszenie dla często dobrych kolegów którzy zostali zwolnieni w ostatnich latach, a na ich miejsce przyjęto tajemniczych spadochroniarzy, którzy uczą się wszystkiego od zera. Zachęcam do opisywania waszych przypadków (tylko nie róbcie tego z pracy bo Radek czuwa).

Reklamy

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Zmniejszanie biurokracji przez wzrost zatrudnienia.

 1. ColoColo pisze:

  Szanowny Panie/Szanowna Pani. Jakby nie patrzeć dane, które zostały podane w poście są niezbyt rzetelne. 20 pracowników ubyło? Chyba sporo więcej, na samych placówkach ile etatów „poszło”. Kwestia nowych pracowników w liczbie 200? No tak, jak weźmiemy pod uwagę że Z.O. zostało wcielone do MSZ tak samo jak UKIE.

 2. Klarysa pisze:

  Sytuacja podobna do opisanej w poście spotkała ostatnio mnie i mojego męża. Obydwoje po kilku latach pracy na placówkach zostaliśmy zwolnienie w ramach wielkiej akcji redukcji zatrudnienia. Najsmutniejsze jest to, że MSZ sam nas zaprosił do współpracy jakiś czas temu i jak do tej pory wszyscy byli zadowleni z naszej pracy. A ponieważ byliśmy tzw. pracownikami z zewnątrz najłatwiej było nas się pozbyć nawet wcześniej niż w wakacyjną rotację i zupełnie bez poszanowania wcześniejszych zapewnień i róznych obietnic dalszej współpracy. Oczywiście wszsytkie szkolenia jakie odbyliśmy i nasza wiedza nie posłużą już teraz nikomu, więc nie wiem po co ściągać do pracy młodych ludzi, a potem bez słowa się ich pozbywać. Nie wiem też czy takie komentarze mają w ogóle sens, bo co to da. I tak możemy sobie ponarzekać, a kogo mają przyjąć do pracy to przyjmą, a my nadal musimy jej szukać, choć byliśmy dobrzy w tym co robiliśmy. żeby jeszcze wszystkie te nowo-zatrudniane osoby miały odpowiednie kompetencje lub/i umiejętności, to jeszcze można by się było z tym jakoś pogodzić.

 3. Anonim pisze:

  Panie Radco, mam pytanie trochę mało związane z Pana postem, ale chciałbym by ktoś mi wyjaśnił na jakiej zasadzie „przesuwa” się pracowników do tzw. „dyspozycji kadr”? i jak to się ma do wakatów w msz (można brać udział w rekrutacji wewnętrznej?) i do dodatkowego zatrudnienia?

 4. HGW pisze:

  witam serdecznie Szanowny Panie (Dyrektorze?) w naszym zasobnym gronie „dyspozytariuszy”. jak nim jestem od kilkunastu miesiecy i zadnych zasad nie ma.

 5. wrzesień pisze:

  Proszę o ew. wyjaśnienie „racjonalizacji” zarobków – tzw. mnożników na placówkach? Dotyka to głównie personel administracyjny (tych od czarnej roboty), co i tak najmniej zarabiają. Nie ma teraz już widełek – tylko stałe mnożniki na dane stanowisko? Od czego ma to zależeć? Od bezpieczeństwa w danym kraju? Nie tędy droga! W każdym kraju życie wygląda inaczej, co ważne kosztuje inaczej i to powinien być pewnego rodzaju priorytet. Są kraje tańsze i droższe. Ustalają to osoby, które nigdy nie były na jakiej kolowiek placówce, nie mają pojęcia o życiu za granicą – tak nie powinno być.

 6. anonim pisze:

  Pozbywają sie specjalistów i doświadczonych jak tylko mogą. Preparują, zmyślają, oczerniają. Przyjmują z wiedzą „0”. Takimi łatwiej rządzić i na ich tle wygląda się lepiej. No, ale z listy „współpracowników” MSZ też krzywda się nie dzieje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s